Radio i telewizja online

Posted on

Kiedyś dostęp do telewizji czy radia był możliwy tylko wtedy, kiedy miało się do dyspozycji określone urządzenia. Do odbioru telewizji wykorzystywano telewizor, radia – odbiornik radiowy. Z takich urządzeń korzysta się do dzisiaj, jednak nie tylko dzięki nim możliwe jest korzystanie z telewizji i słuchanie radia.

Radio i telewizja w Internecie

Dzisiaj wiele stacji radiowych ma swoje strony internetowe i za ich pomocą emituje się program stacji. W ten sposób osoby, które pracują czy korzystają z komputera, mogą jednocześnie słuchać radia, nawet jeśli nie dysponują odbiornikiem. Podobne możliwości stwarza tv online. Funkcjonują w sieci takie witryny, które zajmują się emitowaniem tego, co proponuje telewizja tradycyjna. Z tą różnicą, że urządzeniem, na którym ogląda się telewizję, jest laptop, komputer lub urządzenie mobilne, jakim jest tablet czy smartfon. Program, jaki jest podstawa internetowego radia i telewizji, jest taki sam, jak w przypadku audycji i programów nadawanych w tradycyjny sposób.

Na czym polega innowacyjność telewizji online?

W przypadku korzystania z tradycyjnej telewizji konieczne były specjalne urządzenia i nadajniki. Telewizja online takich nie potrzebuje. Wystarczy dostęp do Internetu i sprawa załatwiona. W ten prosty sposób można oglądać telewizję tam, gdzie dotąd nie było to możliwe. A że człowiek, coraz częściej przebywa z dala od domu i poza nim, nie zawsze ma możliwość oglądania telewizji. Telewizja online ten brak możliwości redukuje.

Oferta programowa telewizji online

Jeśli chodzi o ofertę programową, jaką ma telewizja online, to nie jest ona zbyt szeroka, ale podstawowe stacje telewizyjne są tutaj dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *